Červenec 2014

Petr Ludwig - Váš vůdce v boji

11. července 2014 v 17:04 | Jannie |  Boj proti prokrastinaci
Prokrastinace - chorobné odkládání povinností.
Neznám člověka, který by v životě neprokrastinoval. Ale teď nemluvím o lennosti. Prokrastinace není lennost. Když člověk lenoší, v podstatě relaxuje, sbírá nové síly a zkrátka dává odpočinout svému tělu. Ale prokrastinace nás vysává. Když prokrastinujeme, děláme věci, které jsou v nepodstatné vzhledem k tomu, co bychom měli nebo chtěli dělat. Například se chceme učit, ale ještě předtím si důkladně uklidíme pokojíček, pomůžeme mamči s nádobím nebo vybílíme lednici. A přitom si říkáme: "Ještě udělám tohle a vrhnu se na to!" A to všechno nám bere energii, kteoru můžeme vložit do něčeho smysluplnějšího.
Dlouho jsem se s tím pokoušela bojovat a mohu vám říct, že základem úspěšného boje je nutnost znát hodnotu času. Máme ho jen omezené množství. Když ho vyplýtváme, nenabydeme ho zpět jako peníze. Je nenávratně pryč. Také je potřeba najít smysl života. Najít to, co nás dělá šťastným, za co bychom chtěli bojovat. Najít svou vášeň.
Tohle a spoustu dalších věcí mi pomohla uvědomit si přednáška o prokrastinaci pana Petra Ludwiga. Pan Ludwig je velmi charismatický mladý muž plný zajímavých myšlenek a ideálů. Pokud ve vašem městě ještě přednáška neproběhla, neváhejte a zaregistrujte se. Je to váš nový start!
Nečetla jsem sice knihu, ale vážně přemýšlím o koupi, avšak přednáška byla jako znovuzrození. Uvědomila jsem si spoustu nových a podstatných věcí a také to, jak jsem doposud (ne)žila! Pokud trpíte stejným problémem, neodkládejte řešení.
Prokrastinujete? Začněte bojovat. Ale ne až zítra! Teď hned!

Těstovinový salát

10. července 2014 v 11:06 | Jannie |  Ze stolu
Bylo mi nakázáno uvařit, tak jsem to vzala po svém. Nevím, zda je to úplně zdravý oběd, ale chutný určitě a co se týče přípravy, zvládnou to i úplní amatéři.
1 balení těstovin
1 zakysaná smetana
300g kuřecího masa
tři rajčata
250g uvařené brokolice
1 paprika

Těstoviny a brokolici uvaříme a poté smícháme. Osmahneme maso nakrajené na nudličky, po chvilce přidáme zeleninu, přilejeme maličko vody a dusíme. Když je maso dostatečně měkké, přidáme k těstovinám a dochutíme kořením a smetanou.
Pokud chcete, můžete si přidat i jinou zeleninu (salátovou okurku, hrášek nebo kukuřici) nebo dochuťte nepříliš aromatickým sýrem.

Why do we fall?

9. července 2014 v 11:26 | Jannie |  Never give up
Ať už máte jakýkoliv bláznivý sen, který se bojíte uskutečnit, nebo hledáte odvahu, toto video vám zaručeně pomůže najít v sobě chuť. Pokaždé, když jsem měla pochybnosti o tom, proč cvičit, proč pokračovat v píli, pustila jsem si tohle. Kombinace obrazu, hudby a proslovu vás nabudí. Možná vám dokonce bude běhat mráz po zádech.Břemeno, s kterým se narodíte

9. července 2014 v 10:01 | Jannie |  Vždy z jiného soudku
Byla jsem svědkem coming-outu mého nejlepšího kamaráda.
Svěřil se mi na školním výletě, že se mu líbí jeho známý z tábora. Nejdřív si myslel, že jde jen o sympatie a silnější formu přátelství. Pak ale poznal, že se mu líbí způsobem, jakým se ostatním líbí opačné pohlaví. Nedokážu se vžít do jeho kůže. To zmatení, ten pocit, že je jiný, něčím divný, ho musel pořádně vyvádět z míry. Posléze začal tvrdit, že je nejspíš bisexuál (asi měl někde v nitru zakořeněný dojem, že je to nesprávné, a že by se mu měly líbit i dívky). Uplynul nějaký čas a přiznal si pravdu zcela. Snažila jsem se mu pomoci co nejvíce. Teď už je zcela běžné, že spolu oba sledujeme klučičí zadky z autobusu a povídáme si o svých vztahových patáliích. Musel ale ujít dlouhou cestu a myslím, že nebylo snadné si přiznat pravdu a odhodit zcela všechna zastaralá přesvědčení, že svým smýšlením hřeší. Zkratka je jaký je, narodil se tak. Líbí se mu kluci, ale to nic nemění na tom, jaký je to člověk v nitru. Není to nemoc, která se přenáší. A já ho mám ráda takového, jaký je.